Návrat do reality

Posted on Posted in Příběhy

Návrat do reality je trochu zavádějící pojem. Já se snažím, aby pro mne realita byla především to, co zažívám při cestování. Každopádně návrat domů, je vždy provázen ojedinělou atmosférou, která neoddělitelně patří k cestování. Člověk si vše zrekapituluje, poohlédne se za svými zkušenostmi, pousměje se nad chvílemi, kdy to chtěl vzdát, rozechvěje se při vzpomínání, co vše se mu zde přihodilo, co prožil a kolik lidí poznal. Zkrátka si člověk řekne, že to za to stálo a jen co se trochu poohřeje u rodinného krbu, vydá se na cesty zase.

Balím poslední zavazadlo, odcházím z pokoje a zavírám dveře. Ještě před 4 měsíci jsem neměla tušení, co všechno tu zažiji a k čemu všemu jsem si první den ty pomyslné dveře otevřela.

Loučím se s kamarády prakticky z celého světa. Za pobyt zde jsem poznala mnoho úžasných, zajímavých, inspirativních lidí. Vypadají jinak, chovají se jinak, mají jiné zvyky, barvu kůže, vyznávají různá náboženství, ale přes tuto různorodost jsou si všichni podobní v tom, jak jsou usměvaví, pozitivní, odvážní a jdou si za svými cíli. Jsem neskutečně šťastná za tuto zkušenost, kdy v dnešním hektickém a nejistém světě mohu říct, že po celém světě žijí dobří lidé. Věřte nebo ne, všichni by chtěli mír, bezpečí a možnost svobodně žít.

Buďme pyšní na naši zemičku i s těmi chybami, co má. Zachovejme si naši kulturu a historii. Buďme hrdými Čechy, ať jsme kdekoliv po světě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *