Čína

Posted on Posted in Příběhy

Jako další cestovatelský cíl jsem, příjemnou náhodou, zvolila Čínu. Asijskou velmoc, zemi draků, rýže a čaje. Chtěla jsem se dozvědět více o záhadné kultuře, zejména o těch dracích. O skillu zvaném – všechno jím hůlkami. Čínské medicíně. Hlavně něco o čaji. Navštívit alespoň nějaká z těch mnoha krásných míst, která tu jsou. Tak nějak poznat něco jiného.

Co myslíte povede se mi to všechno?

Reakce lidí v mém okolí byly poněkud zvláštní, plné otázek a obav. Proto jsem se rozhodla napsat několik příspěvků, kde Vám Čínu představím, tak jak jsem ji měla možnost doposud poznat já. Zaznamenávám sem postřehy, dojmy a cestovatelské tipy.

Čína je u nás stále nedoceňovanou destinací. Zřejmě kvůli politickému režimu a nutnosti zažádat o víza. Určitě významným faktorem je i jazyková bariéra. Zajisté i předsudky o smogu, přelidnění apod. Uznávám, že důvodů proč zvolit jinou destinaci je hodně.
Nicméně Čína má co nabídnout jak bussinesmenům tak baťůžkářům. V následujících příspěvcích Vám přiblížím Čínskou kulturu, zvyky, tradice, reálný život i zajímavá místa.

Sledovat mé pokroky můžete v následujících článcích.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *