Čínská medicína

Posted on Posted in Příběhy

Zkusit pravou čínskou medicínu na vlastní kůži byl jeden z mých dalších cílů. Bez znalosti čínštiny je poněkud složité, vysvětlit s čím přicházíte. U akupunktury je to jednodušší. Prohmatají vám záda a bez rentgenu a jediného slova vědí, co vás trápí a jak vás vyléčí.

V krátkosti představím, o čem čínská medicína je. Jedná se o několik tisíc let prověřenou metodu, jak léčit problémy a nemoci. V Čínské medicíně je na člověka a jeho tělo nahlíženo komplexně. Všechno se vším souvisí. Jedná se o energii Jing a Jang. Protiklady navzájem se doplňující a prolínající se. V čínské medicíně se používají bylinky, které jsou namíchány podle potřeby, co daný člověk právě potřebuje. Bylinkami se získá rovnováha mezi Jing a Jang. Dále se používá akupunktura, baňkování, moxování apod.

ordinace akupunktury

Velmi zajímavá je samotná návštěva u lékaře. Ordinace se velmi pravděpodobně bude nacházet v klinice, kde bude více doktorů. V přízemí zaplatíte vstupní poplatek asi 30 kč. Lékař má ordinaci otevřenou, pacienti nečekají v čekárně, přijdou do ordinace, sednou si a poslouchají, co člověk před nimi řeší za problém. A že se doktor často ptá na velmi osobní věci, nikomu to nevadí, nepotřebují soukromí. Doktor si pohmatem poměří, jak vám proudí krev jing a jak na jang. Vyslechne si, co vás trápí, podívá se vám na jazyk a předepíše bylinky.

baňkování

Například, když potřebujete podpořit jang, budou vám předepsány bylinky, které ve vás zažehnou oheň. Zázvor, skořice…Pakliže naopak potřebujete zklidnit, více podpořit jing, bude vám pravděpodobně předepsáno něco chladnějšího(mušle).

Nebojte se, že dostanete do pytlíku mušle a jdete domů. Veškeré bylinky si můžete připravit sami, nebo si připlatit za přípravu. Dostanete tak již připravené odvary v pytlíčkách, které před použitím pouze ohřejete a nemusíte tedy nic dalšího řešit.

 

Jestli to skutečně funguje?

Po již prvních 5 dnech používání mi začaly mizet problémy, které trvaly po 3 roky. Za mě tedy, určitě ano.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *