Jídlo Na Prvním Místě

Posted on Posted in Články

Jídlo na prvním místě je kniha, která vám neskutečně usnadní život, změní životní styl a přístup nejen ke stravování.

Kniha mluví o stravování, zaměřuje se především na paleo stravu, stravovací návyky. Rozhodně se nejedná o jednu z mnoha moderních diet. Je to skutečně  životní styl a velká investice do budoucna, protože kvalitní strava znamená kvalitní životAutory bestselleru jsou manželé Dallas a Melissa Hartwingovi. V knize je popsán program Whole 30, který nastartuje správné fungování těla.

Každá kapitola je uvedena krátkým textem od lidí, kteří program Whole 30 již vyzkoušeli a sdělují svoje dojmy. Kniha je rozdělena do 22 kapitol, následují přílohy s recepty. V první části popisují pochody v těle, kde zjistíte, že skutečně všechno souvisí se vším, více než jste si mysleli.

Definují 4 procesy, které má jídlo vyvolávat. Pakliže nějaká potravina nekoresponduje s těmito zásadami, je vyřazena z jídelníčku a nahrazena jinou potravinou.

  • psychologická reakce
  • zdravá hormonální reakce
  • normální zdravé trávení
  • imunitní systém a minimalizace zánětů

V druhé části se dostávate ke konkrétním potravinám, které Vám škodí, přestože na první pohled mohou působit jako zdravá potravina. Samozřejmě popisují i potraviny, které naopak do jídelníčku zařadit a proč.

Jednoduše řečeno. Jezte vajíčka, ryby, maso, avokádo, olivy a zeleninu. Nebojte se tuků. Dávejte velký důraz na to, aby potraviny obsahovaly opravdové živiny (domácí chovy, farmy, vlastní výpěstky apod.)

Vyhněte se mléčným produktům, sladkým pokrmům, obilovinám, cukrům, sladidlům, alkoholu a rafinovaně zpracovaným potravinám.

Doporučuji si knihu přečíst tam i zpět a nejlépe si podtrhávat. Nemáte-li na to však čas, podělím se s vámi o zlomek informací, které mne přišly zásadní. Více se dočtete, zde.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *