Pandy

Posted on Posted in Příběhy

Panda Velká je bezpochyby symbolem a střeženým bohatstvím Číny. Není pochyb ve světě se ve volné přírodě vyskytují v malém počtu.

Pakliže chcete vidět pandu v Číně je nejjednodušší varianta návštěva zoo. (Například v Pekingu je velmi oblíbeným místem návštěv). Chcete-li vidět pandy ve volné přírodě, pak jeďte do provincie Sichuan.  V Číně je možné si pandu dokonce i pochovat na několika místech, samozřejmě není to tak jednoduché, ale není to nemožné. Můžete se zúčastnit tzv. dobrovolnického programu. Bohužel to neznamená, že si odpracujete, co je nutné a náklady budou nulové. Naopak platíte za to, že se můžete celý den starat o pandy, krmit je, čistit je a nakonec se s nimi i vyfotit. Ovšem je to velmi nákladné dobrovolničení, nazvěme to tedy zážitkový program. Odkaz na jednodenní program naleznete zde

Jste-li fanoušci filmu Kunfu Panda, jistě navštivte Pandí vesnici. Čekají vás buddhistické, taoistické chrámy, úžasné výhledy a unavené nohy po celodenním chození.

Musím přiznat, že vidět pandu na vlastní oči byl neskutečný zážitek. Jsou to výjimečná zvířata. Moc roztomilá a více než jen černá a bílá. 

Něco o pandách

Pandy prakticky celý den jedí bambus. Denně sní až 40 kg bambusu.  Rodí se jako několika centimetrové zvířátko, v dospělosti dorůstá až do 330 kg. Hraje důležitou roli v ekosystému, jakožto roznašeč vzácných druhů rostlin. Významných faktorem je i přínos pro ekoturistiku, která dává práci většině obyvatelům Sichuan province. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *