Tianmen Mountains

Posted on Posted in Čína, Příběhy

Pakliže již Avataří hory máte prochozené křížem krážem a máte ještě jeden den volno před odjezdem z této oblasti navštivte Tianmen mountain. Nečeká Vás nijak náročný trek, jedná se spíše o procházku plnou výhledů. Na vrchol vyjedete nejdelší kabinkovou lanovkou na světě (asi 30 minut).

Na vrcholu navštívíte chrám, projdete se po skleněném chodníku, navštívíte Dveře do nebe, sjedete autobusem 99 zatáček.

Cesta kolem Tianmen mountain
Výhled na Yunmeng Fairy Peak

Spodní stanice lanovky je v centru města Zhangjiajie, nedaleko nádraží. Lístky je možné koupit pouze v den výletu, není možné koupit lístky dopředu. Nepříjemností je, že se stojí velká fronta na lístky. Lísky je možné zakoupit od 6:30, ale od 6 hodin ráno je již poměrně velká fronta lidí přede dveřmi a čekají na otevření kanceláře se vstupenkami. Možností, jak získat lístky je hned několik. Nejste-li fanoušky velkých davů lidí, vyplatí se ráno si přivstat a frontu si vystát (asi hodinu). Ve frontě totiž stojí většina “agentů” pracujících pro cestovní kanceláře. Což je jednou z dalších variant, jak se dostat nahoru. Připlatíte si agentuře, necháte ji pas. Ráno kolem 9 hodiny dostanete pas i lístky nazpět. Podobnou službu Vám zajistí i recepce, některých hotelů. Rezervaci udělají online, lístek si vyzvednete v automatu, vyhnete se tedy frontě. Tuto rezervaci vám může udělat pouze obyvatel Číny. Výhodou ranního přivstání si je, že na vrcholu budete mezi prvními, nemusíte se tedy strkat s ostatními na chodnících doslova visících ve vzduchu.

Mlhavé údolí 

Samotná cesta na vrchol je velkým zážitkem. Bude projíždět nad městečkem, poté mlhou v údolí a nakonec nad klikatou cestou tvořenou z 99 zatáček k Dveřím do nebes.

99 zatáček

Ať se dostanete na vrchol levnější nebo dražší variantou, až tam budete, vydejte se po šipkách East way. Obejdete celou horu po chodníkách ve vzduchu , některé z nich jsou skleněné  – skywalk(za příplatek 10 RMB, asi 200 m skleněného chodníku). 

Pro výhled si můžete vyšlápnout k Yunmeng Fairy Peak. Pohodovou atmosféru nasajete v chrámu Tianmen Mountain Temple.

Tianmen Temple

   

  Po obejití celé hory sjeďte eskalátory (ano bohužel, jedinou možností je sjet několika eskalátory dolů) k Tianmen Cave, nebo-li Dveřím do nebe. Sejděte(případně si připlaťte a sjeďte dalšími eskalátory) 999 schodů vedoucím do nebe. Můžete se občerstvit v restauraci, pokochat se 99 zatáčkami, které následně sjedete dolů autobusem, až ke spodní stanici lanovky.

cesta k Tianmen Cave   
999 schodů do nebe

Celý výlet, můžete absolvovat i v opačném směru, tedy nahoru autobusem, pěšky či eskalátory vyšlápnout 999 schodů do nebe a lanovkou zpět dolů. Rozhodnout se musíte u pokladny při kupování lístků.

Vyhraďte si asi půl dne. Když začnete brzy v 6:30, navrátíte se kolem 14 hodiny, můžete si dopřát masáž, dobrou večeři ve městě, vypravit se na chvíli do Zhangjiajie NP, přejet do Wuligyuanu, odkud podniknout výlet k jezeru Baofeng nebo do jeskyně Golden Dragon Cave. Nebo na Glass bridge (doporučuji výlet na Glass bridge začínat také časně ráno). Nebo z města Zhangjiajie přejet vlakem do dalších pěkných míst Číny.

Užitečné odkazy

Kompletní informace o výletu na Tianmen mountain

Blog s popisem cesty 

Zajímavosti

Toto místo je proslaveno hned několika událostmi z oblasti extrémních sportů. Následující odkazy vám jistě zvednou hladinu adrenalinu.

Na tomto místě se konají závody ve wingsuit flight, známý je okamžik, kdy Heaven’s Gate proletěl sportovec formou wingsuit tedy prakticky volným pádem.

Dále mtb závody, kdy Schody vedoucí k Nebeské bráně sjíždí mtb závodníci.

V neposlední řadě soutěžící sjíždějí 99 zatáček vedoucích práve od Nebeské brány.

Galerie

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *